ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

Το 1ο ΓΕΛ Αγίας Βαρβάρας συμμετείχε ενεργά στο τριήμερο εκδηλώσεων με θέμα ?Ημέρες νεότητας διαπολιτισμικής γνώσης και κουλτούρας?, που πραγματοποιήθηκε στο  3ο Γυμνάσιο Αιγάλεω από Κυριακή 13/10/2013 έως και Τρίτη 15/10/2013 σε συνεργασία με το Δήμο Αιγάλεω και τη ΜΚΟ O.C.E.A.N. NGO, που εκπροσωπείται στη χώρα μας από την κ. Σκούφη-Κατσιδονιώτη, καθώς και το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα RICKSCAFENETWORK (www.rickscafenetwork.eu).

Αντιπροσωπεία από 11 μαθητές της Β΄ τάξης του σχολείου μας προετοίμασαν και πρόβαλαν video που παρουσίασε τις σχολικές κτιριακές εγκαταστάσεις, καθώς και τις ερευνητικές εργασίες και τα προγράμματα που έλαβαν χώρα την προηγούμενη χρονιά. Επίσης οι μαθητές μας συμμετείχαν σε ομαδικές δραστηριότητες και σε παιχνίδια φιλίας με μαθητές άλλων σχολείων στο χώρο του Μπαρουτάδικου στο Αιγάλεω.

Φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις παρουσιάζονται παρακάτω:

Συμμετοχή στα παιχνίδια φιλίας με την καθοδήγηση της κας Ντίνου, υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δ/θμιας Δ/νσης Γ΄ Αθήνας

Μία άποψη για το “Ημέρες Νεότητας 2012-2013”

1. I think the admin of this web site is actually working hard
    in support of his website, as here every stuff is quality
    based material.